Cartoon Network zaprasza do świata „Magicznych magiimieczy”

Bohaterowie nowej produkcji - Prohyas i Vambre - to dzielne rodzeństwo „wojowników do wynajęcia”. Heroiczne misje realizują za pomocą zabawnego i niezwykle skutecznego oręża – tytułowych „magiimieczy”, które wcale nie są groźne – rzucają w przeciwnika pomidorami, tryskają strumieniami wody albo zagłuszają go głośną muzyką. Premiera serialu „Magiczne magiimiecze” w poniedziałek 6 marca na antenie Cartoon Network.

„Magiczne magiimiecze” to część multimedialnego projektu złożonego z ponad czterystu oryginalnych elementów. Wśród nich, oprócz samego serialu, są m.in.: interaktywne krótkometrażówki, vlogi prowadzone przez głównych bohaterów, aplikacje, oraz gry dostępne na specjalnej stronie  http://mightymagiswords.cartoonnetwork.pl/. Dedykowana witryna pozwala też lepiej poznać bohaterów kreskówki i odkryć wyjątkowe moce tytułowych magiimieczy.

Nowa produkcja Cartoon Network pokazuje zupełnie nowe oblicze mieczy, które zwykle kojarzą się z walką. W „Magicznych magiimieczach” tytułowe narzędzia posiadają  mnóstwo zabawnych właściwości. Niektóre z nich rzucają pomidorami, inne zamieniają się w drabinę, pozwalają błyskawicznie się przemieszczać albo strzelają biczami wodnymi. To właśnie one pomagają głównym bohaterom osiągać założone cele i wypełniać nawet najtrudniejsze misje.

W premierowych odcinkach, Prohyas i Vambre będą usiłować za wszelką cenę skłonić do kąpieli smoka o imieniu Grup, który swoim nieprzyjemnym zapachem uprzykrza życie mieszkańcom całego królestwa Ryboflawiny. Rodzeństwo podejmie się również misji zdobycia specjalnych złotych żołędzi, co okaże się sporym wyzwaniem ze względu na Vambre i jej paniczny strach przed wiewiórkami. Widzowie zobaczą także po raz pierwszy największy skarb wojowników, czyli imponującą kolekcję magiimieczy.

„Magiczne magiimiecze” wyprodukowało Cartoon Network Studios. Twórcą serialu jest Kyle A. Carozza („SpongeBob: Na suchym lądzie”). Wśród aktorów użyczających bohaterom swoich głosów pojawią się takie nazwiska, jak Weird Al Yankovic, Jack McBrayer, Dave Coulier, Tom Kenny i inni.

Premierę serialu poprzedzi emisja krótkich filmików, które wprowadzą widzów w świat Prohyasa i Vambre. Będzie można je oglądać na antenie Cartoon Network od 20 lutego o godz. 19:15 oraz na kanale YouTube stacji.  Emisja pełnych odcinków „Magicznych magiimieczy” rozpocznie się w poniedziałek, 6 marca o godz. 19:15. Nowe odcinki będą pokazywane codziennie, od poniedziałku do piątku.

Kyle A. Carrozza, twórca serialu „Magiczne magiimiecze”. Swoją karierę rozpoczął w niewielkim studiu zajmującym się oprogramowaniem edukacyjnym o nazwie Funnybone Interactive, w późniejszym etapie kariery stworzył kreskówkę „MooBeard the Cow Pirate” dla Nickelodeon Random Cartoons. Jest autorem scenorysów dla takich animowanych seriali jak „Fanboy i Chum Chum” dla Nickolodeon, a także „Akwalans” i „Klinikę dla Pluszaków” dla Disney Channel oraz postaci do krótkometrażowego filmu fabularnego „SpongeBob: Na Suchym Lądzie”. Carrozza jest również twórcą postaci dla portorykańskiego komiksu „Kee Kee Koki” i autorem komiksu „Frog Raccoon Strawberry for Dumm Comics”, który jest dostępny online.  Carrozza prowadzi podcast „Kyle and Luke Talk about Toons”, a w wolnym czasie nagrywa chwytliwą, śmieszną muzykę TV’s Kyle!