Nałęczowianka dodaje gazu z Albedo Marketing

Już po raz kolejny agencja marketingu zintegrowanego, Albedo Marketing, wdraża akcję promocyjną dla Nestlé Waters. Wykorzystując wielokanałową komunikację oraz loterię, jako narzędzie dodatkowej aktywizacji konsumentów, organizatorzy zachęcają do picia wody delikatnie gazowanej i gazowanej marki Nałęczowianka.


Promocja sprzedaży wody Nałęczowianka organizowana jest pod hasłem „Dodaj gazu swoim pasjom”. Jej celem jest zwiększenie zainteresowania wodą delikatnie gazowaną i gazowaną w trakcie nadchodzącego sezonu letniego, a co za tym idzie – zwiększenie udziałów marki w rynku. Kampania skierowana jest głównie do aktywnych kobiet w wieku 35-55 lat, ale wziąć w niej udział mogą również mężczyźni. Producent oraz organizatorzy akcji mają nadzieję, że w tej grupie znajdą się nie tylko dotychczasowi miłośnicy wody gazowanej, ale że sięgnie po nią również szersze grono konsumentów. W tym celu promocja prowadzona jest w oparciu o szerokie wykorzystanie narzędzi off-line, on-line czy multimedialnych – począwszy od spotu telewizyjnego, przez loteryjną witrynę, kanały w social mediach, po pos-y i oczywiście dedykowane opakowania.

Mechanizm akcji jest prosty – wystarczy kupić trzy butelki wody delikatnie gazowanej lub gazowanej marki Nałęczowianka, wysłać zgłoszenie poprzez SMS lub stronę internetową www.dodajgazupasjom.pl i wybrać swoją pasję spośród zaprezentowanych. Wśród uczestników zostaną rozlosowane bardzo atrakcyjne nagrody, dedykowane poszczególnym zainteresowaniom. Podróżnicy będą mogli wygrać wyjazdy o wartości 10 tys. zł i karty podarunkowe na zakupy do sklepów The North Face, miłośnicy gotowania kultowe roboty planetarne KitchenAid i bony do sieci DUKA. Sportowcy powalczą z kolei o rowery miejskie czy bony do Decathlonu, a głośniki Bluetooth Marshall i vouchery na wybrane koncerty czekać będą na fanów muzyki. W puli nagród znajdą się też te związane z literaturą – czytniki e-booków Kindle oraz bony do Empiku. Akcja rozpoczęła się 5 czerwca i potrwa do 31 sierpnia br.

Albedo Marketing organizowało już wcześniej kampanie wsparcia sprzedaży dla Nałęczowianki. Ubiegłoroczna akcja przeprowadzona we współpracy z producentem obuwia sportowego, negowała kanapowe lenistwo, zachęcając tym samym do aktywności fizycznej i picia wody. Rezultatem akcji był wzrost udziałów rynkowych Nałęczowianki o 39%, wzrost spontanicznej świadomości marki z 47% do 55%, a także zbudowanie wizerunku marki witalnej, zachęcającej do aktywności ruchowej. Sukcesy te miały wpływ na kontynuowanie działań również w tym roku.

Agencja marketingu zintegrowanego Albedo Marketing Sp. z o.o. działa od 2002 r. Specjalizuje się w opracowywaniu, realizacji i wdrażaniu programów lojalnościowych i promocji sprzedaży, a także w kompleksowej obsłudze BTL. Prowadzi nowatorskie działania wyróżnione licznymi nagrodami branżowymi, m.in.: Golden Arrow, Najlepszy Partner w Biznesie, Boomerang oraz Złota Strzała. Trzykrotnie zdobyła tytuł Agencji Marketingu Zintegrowanego Roku 2013, 2014, 2016. Do najważniejszych klientów Albedo Marketing należą liderzy poszczególnych branż, m.in.: Nestle, Whirlpool, Henkel, Philips, Aviko, Kamis, MasterCard, 3M.