John Deere przejmuje King Agro - wiodącego producenta produktów z włókien węglowych i zaprasza na Demo Tour

Firma John Deere podpisała porozumienie dotyczące przejęcia firmy King Agro. To prywatne przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji wyrobów z włókien węglowych. Oprócz centrali w Walencji w Hiszpanii, firma King Agro posiada także filię w Campana w Argentynie. Amerykański producent planuje również w dniach 14.03-05.04 wyruszyć w Polskę z opryskiwaczem samojezdnym John Deere R4050i w ramach cyklu Demo Tour.

- Dzięki przejęciu (fuzji), klienci John Deere mogą czerpać z doświadczenia, kompetencji oraz designu firmy King Agro w segmencie produktów z włókien węglowychmówi John May, Agricultural Solutions & Chief Information Officer w John Deere.  

W roku 2015 firmy John Deere oraz King Agro podpisały porozumienie w kwestii rozwoju oraz sprzedaży belek karbonowych do sprzętu John Deere, mających zastosowanie w rolnictwie, oferując hodowcom korzyści związane z wszechstronnością, wytrzymałością i trwałością włókna węglowego w samobieżnych urządzeniach opryskowych.

- Ogłoszona transakcja przyniesie korzyści w dzieleniu się najlepszymi praktykami w zakresie rozwoju wyrobów, produkcji, technologii, a także pozwoli czerpać korzyści z przewagi, jaką daje innowacja poparta doświadczeniem King Agropodkreśla John May.

King Agro jest przedsiębiorstwem rodzinnym zatrudniającym ok. 180 pracowników. W ciągu ostatnich 30 lat firma zdobyła spore doświadczenie w segmencie produktów z włókien węglowych. W rolnictwie firma stawia na innowacyjny design, wpływający na poprawę wydajności oraz redukcję kosztów. Po fuzji nazwa marki „King Agro” oraz istniejąca sieć sprzedaży pozostaną zachowane.

Deere & Company (www.JohnDeere.com) jest światowym liderem w dostarczaniu zaawansowanych produktów, zaangażowanym w sukces klientów, których praca związana jest z ziemią - tych, którzy ją kultywują, uprawiają, przekształcają i wzbogacają, aby zaspokoić dramatycznie rosnące zapotrzebowanie na świecie na żywność, paliwo oraz schronienie i potrzebną infrastrukturę. Od 1837 roku John Deere dostarcza najwyższej jakości innowacyjne produkty oparte na wieloletniej tradycji.

John Deere zaprasza na Demo Tour

W dniach 14 marca – 5 kwietnia odbędzie się w całej Polsce Demo Tour najnowszego opryskiwacza samojezdnego John Deere R4050i PowrSpray. Opryskiwacz wyposażony jest w innowacyjną belkę z włókna węglowego o szerokości 36m oraz nowy system pomp wirowych: PowrSpray. W nowej maszynie producent umieścił również jedną dużą pompę hydrauliki zasilającej układ jezdny. Jest ona podłączona do czterech w pełni regulowanych silników kół, zamiast jednostek 2-biegowych.  To tylko część innowacji, które zostaną przedstawione podczas pokazów.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z dealerem John Deere, który przedstawi szczegóły planowanych pokazów.

Firma John Deere to producent maszyn rolniczych, sprzętu budowlanego, leśnego i urządzeń do pielęgnacji zieleni. Marka została założona w 1837 roku.