SMS w Twoim interesie

Monitorowanie płatności, przypominanie kontrahentom o nieopłaconych fakturach lub po prostu sprawdzanie ich statusu, może być sporym wyzwaniem dla firmowych działów księgowości. Te wszystkie czynności można jednak usprawnić korzystając z nowoczesnych narzędzi.

Opłacanie faktur po terminach w polskich firmach stało się przykrym zwyczajem. Jak wynika z badań Rzetelnej Firmy, aż 71% kontrahentów nie otrzymuje zapłaty w określonym na fakturze terminie. To z kolei może znacząco wpływać na płynność finansową małego lub średniego przedsiębiorstwa, dla którego niemal każda płatność z opóźnieniem oznacza kłopoty z zamknięciem miesięcznego budżetu.

Tym samym dni, kiedy należy rozliczyć miesiąc lub rok, w sektorze administracyjno - finansowym często okazują się stracone na telefony, maile z przypomnieniem o zaległościach oraz ich egzekwowanie. Sytuacja staje się szczególnie uciążliwa, gdy w skali miesiąca trzeba kontrolować kilkadziesiąt lub kilkuset faktur. Wówczas warto skorzystać z profesjonalnych narzędzi, które usprawnią te procesy.

Przykładem przydatnych rozwiązań mogą okazać się m. in. takie aplikacje jak Fakturownia lub Infakt, w których po wystawieniu dokumentu, można nadać mu odpowiedni status (wysłany, opłacony i nieopłacony), co ułatwia sortowanie. Aplikacje pozwalają również wystawiać faktury automatycznie w określonych odstępach czasu (np. drugiego dnia każdego miesiąca). Co ważne, obie popularne aplikacje zostały zintegrowane z platformą SerwerSMS.pl, dzięki czemu zarówno kontrahenci, jak i współpracownicy mogą automatycznie otrzymywać istotne dla siebie informacje wprost na ekran telefonu np. o zmianie statusu faktury.

- Wykorzystanie do wysyłki SMS-ów platformy zintegrowanej z programami Fakturownia lub Infakt pozwala działom księgowości lub właścicielom firm sprawnie przypominać klientom o nieopłaconych fakturach lub potwierdzić otrzymanie płatności. To także istotna funkcjonalność dla wewnętrznej komunikacji w firmie – w momencie zmiany statusu płatności faktury lub dodania nowego dokumentu, wskazana osoba otrzyma o tym informację drogą SMS-ową – podkreśla Edyta Godziek, PR & Marketing Manager.

Zintegrowana z programami do fakturowania (Fakturownia, Infakt) platforma SerwerSMS.pl daje też możliwość stworzenia szablonu wiadomości, dodania nazwy nadawcy oraz przeprowadzenia wysyłki SMS do zbiorczej, zdefiniowanej grupy odbiorców, np. spóźniających się z zapłatą.

Platforma SerwerSMS.pl powstała w 2003 r. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań informatycznych oraz skutecznej obsłudze klienta, Platforma SerwerSMS.pl jest liderem w swojej branży. Świadczą o tym otrzymane certyfikaty oraz wyróżnienia m.in LIDERA RYNKU 2012.
Klienci Platformy SerwerSMS.pl mają do dyspozycji szerokie portfolio usług SMS, MMS, VMS (wiadomości głosowe). Obecnie z usług Platformy korzysta kilkadziesiąt tysięcy klientów, którzy z kolei generują wielomilionowy miesięczny ruch, co jest dowodem na wciąż rosnące zapotrzebowanie na usługi marketingu mobilnego w Polsce i za granicą. Od 2008 roku Platforma SerwerSMS.pl nieprzerwanie uczestniczy w programie Rzetelna Firma (Złoty Certyfikat Rzetelności), a od 2011 roku jest również członkiem Kapituły Złotych Certyfikatów Rzetelności.